Zasłony, firany czy rolety- co Polacy wieszają w salonie

Chociaż mówi się, że kuchnia jest sercem domu, to jednak w salonie najczęściej podejmujemy gości, urządzamy przyjęcia, relaksujemy się w gronie najbliższych. Salon jest miejscem spotkań pokoleń rodzin, dlatego też przywiązujemy do jego wystroju tak ogromną wagę. Wybieramy reprezentacyjne meble i dodatki, każdy z nas chce, aby jego salon wyglądał pięknie, ale czy zwracamy wystarczającą uwagę na to, co znajduje się na naszych oknach? Czy wiemy, co Polacy wieszają w salonie? Przyjrzyjmy się zatem zasłonom, firankom i żaluzjom w mieszkaniach Polaków reprezentujących różne pokolenia, jednocześnie proponując, co zrobić, żeby za pomocą kilku tkanin odmienić nasze wnętrze.

Co w swoim salonie wiesza babcia

W domach naszych babć najczęściej możemy zobaczyć faliste firany żakardowe, połączone z ciężkimi ciemnymi zasłonami, które często skutecznie pomniejszają wnętrze. Choć strojnie przyozdobione okna z pewnością wpisują się w gust ich dekoratorek, warto przedstawić im trochę bardziej nowoczesną opcję, która nadal może prezentować się bardzo efektownie. Wystarczy, że zastąpimy bogato zdobioną firanę, bardzo delikatną, za to sięgającą do samej podłogi firaną gotową LABERINTO o wymiarach 140×260 cm. Firana gotowa LABERINTODo tego możemy dodać efektowną zasłonę gotową BROKANT o wymiarach takich samych jak wspomniana wcześniej firana i upiąć ją przy pomocy upinacza do zasłon TRENZA. Zasłona gotowa BROKANT Takie połączenie sprawi, że zarówno właścicielka, jak i odwiedzający ją goście z pewnością zapamiętają, co zawieszone było w salonie.

Co w swoim salonie wiesza mama

Często w oknach naszych mam możemy znaleźć kolorowe rolety lub rzadziej spotykane metaliczne żaluzje, do których dokładane są jeszcze zasłony. Jednak co zrobić, aby połączyć jedno z drugim.  Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku okazują się rolety rzymskie. Właściwy kolor dobieramy w  zależności od przestrzeni jaką dysponujemy. Jasne rolety rzymskie BASIC INSPIRE świetnie sprawdzą się na mniejszej powierzchni, wówczas uzyskamy wrażenie jaśniejszej, a co za tym idzie większej przestrzeni. Roleta rzymska BASIC INSPIREDzięki temu, że wybrane przez nas rolety są gładkie, będziemy mogli zaszaleć z dodatkami na parapecie. W tym celu możemy użyć wszelkiego rodzaju świeczek i lampionów, na przykład świecznika STYLE III. Świecznik STYLE IIIPrzy większych wnętrzach warto odważyć się na powieszenie ciemnych rolet, które sprawią, że wnętrze zyska eleganckiego charakteru.

Co w swoim salonie wiesza wnuczka

Młodzi ludzie często decydują się na odważne rozwiązania. Zdarza się, że całkowicie rezygnują oni z zasłon, czy rolet, a w ich miejscach pojawiają się drewniane, przywołujące na myśl wiejskie chatki, okiennice. To jednak bardzo ekstrawagancki sposób na aranżacje okna, zwłaszcza w przestrzeniach miejskich. Co jednak zrobić, aby uzyskać upragnioną surowość i minimalizm przy pomocy mniej radykalnych środków? Miłośnicy drewna mogą zdecydować się na żaluzje drewniane INSPIRE dostępne zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach. żaluzje drewniane INSPIREInnym rozwiązaniem mogą okazać się minimalistyczne, ale jednocześnie efektowne panele japońskie, dostępne pod nazwą „tkanina panelowa BASIC”.

Spacerując wieczorem po mieście możemy zobaczyć, że w oknach naszych sąsiadów umieszczone są zupełnie inne scenografie. W pokojach dziecięcych dominują kolorowe zasłonki, w kuchniach krótkie zazdrostki. Na parterze częściej zaobserwować możemy szczelne rolety lub żaluzje, a na wyższych piętrach delikatne firany. Najważniejsze jednak jest to, aby aranżacja okienna najbardziej podobała się ich właścicielom. A teraz wy przyjrzyjcie się oknom w waszych salonach i zastanówcie się, czy nie potrzebowałyby one jakiejś delikatnej odmiany. Zbliżające się lato to świetny czas na wprowadzenie kilku zmian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *