Trendy okienne- czy żaluzje do okien są jeszcze modne

Moda rządzi się swoimi prawami. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało nam się znakomite, odchodzi na jakiś czas w zapomnienie, by po dłuższej przerwie zaskoczyć nas ponownie swoim urokiem. Tak jest w przypadku ubrań, torebek, fryzur oraz trendów z dziedziny aranżacji wnętrz. Jeszcze kilka lat temu, większość z nas pozbywała się z okien starych, zakurzonych, aluminiowych żaluzji, aby w ich miejsce powieści kolorowe rolety. Dzisiaj jednak to one mogą zacząć się bać o swoją pozycję, bowiem żaluzje postanowiły do nas wrócić zarówno w klasycznej, jak i nowej odsłonie! W niniejszym tekście wspólnie zastanowimy się nad ich przeszłością i przyszłością.

Żaluzje z tamtych lat

Większości z nas żaluzje kojarzą się z reliktem lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Na pewno pamiętamy jeszcze te cienkie listewki pokryte warstwą delikatnego kurzu, których regulator i zabawa w zmianę kąta ich ułożenia sprawiały nam tyle radości. Żaluzje PVC możesz nadal kupić tutaj.Żaluzja PVCPamiętamy żaluzje, które przykryte były żakardowymi firankami, a pod nimi na parapetach znajdowała się wystawa porcelanowych figurek. Taki obraz to przeszłość, nie oznacza to jednak, że żaluzje były tu czarnym charakterem. Musimy pamiętać, że w tamtych czasach dostęp do różnorodnych produktów był bardzo ograniczony. W aranżacji wnętrz korzystaliśmy z tego, co było osiągalne. Na szczęście wszystko się zmieniło. Przekonajmy się zatem, jak żaluzje wyglądają w dzisiejszych czasach.

Przeżyjmy to jeszcze raz

Jeśli chodzi o aranżacje okien, w obecnych czasach nie obowiązują nas żadne zasady. Każdy z nas ma prawo powiesić w oknach to, co mu się żywnie podoba. My jednak chcemy skupić się na naszym dzisiejszym bohaterze, czyli żaluzjach. Obecnie w trendach dominują żaluzje drewniane, których listewki ułożone są nie tylko w poziomie, ale również w pionie. Żaluzja drewnianaŻaluzje w dzisiejszych czasach wieszane są nie tylko w celu ochrony przed słońcem, ale również jako forma dekoracyjna. Drewniane listwy szczególnie efektownie prezentują się na dużych oknach sięgających ziemi. Równie pięknie wyglądają jednak na oknie kuchennym, z którego wyglądać możemy na zielone podwórko. Sprawdź ofertę żaluzji drewnianych- kliknij tutaj.

Kilka pomysłów na aranżacje okien w towarzystwie żaluzji

Propozycja 1 – Żaluzja drewniana INSPIRE w kolorze wenge. To propozycja dla osób, które lubią kontrasty. Ciemne drewniane listwy pięknie współgrają z jasnym kolorem ścian. Żaluzja drewniana INSPIRETakie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie. W połączeniu ze stonowanymi dodatkami, żaluzje nadadzą wnętrzu eleganckiego charakteru. Sprawdź cenę żaluzji drewnianej INSPIRE – link.

Propozycja 2 – Żaluzja drewniana INSPIRE w kolorze dębu. Taka propozycja szczególnie nadaje się do kuchni, zarówno w ciemnych, jak i jasnych odcieniach. Żaluzja drewniana INSPIRE dąbW tym pierwszym przypadku, jaśniejsze żaluzje mogą pięknie kontrastować z ciemnymi, prostymi, połyskującymi meblami, których surowość przełamana zostanie ciepłem dębu. Natomiast w przypadku jasnych mebli kuchennych (np. w stylu prowansalskim), drewniane żaluzje stanowić będą dopełnienie kreowanego stylu. Pamiętajmy jednak, aby odcienie blatu kuchennego i wybranych żaluzji nie różniły się znacząco. Sprawdź w jakich wymiarach dostępna jest drewniana żaluzja INSPIRE- czytaj więcej.

Propozycja 3 – Żaluzja PVC w kolorze białym. Niezależnie od wnętrza, jest to świetne rozwiązanie dla okna łazienkowego. Białe listwy są łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotna szmatką, aby mieć pewność, że wszystkie bakterie zostały usunięte. Żaluzja PVCW kontekście przestrzeni łazienkowej, żaluzje są znacznie lepszym rozwiązaniem niż materiałowe rolety. Ponadto, klasyczne listwy w białym kolorze skutecznie ochronią nas przed wścibskimi sąsiadami, jednocześnie nie zaciemniając naszej łazienki. Sprawdź pełna ofertę żaluzji PCV- link.

Jak sami możecie zauważyć, żaluzje wracają do łask w różnych formach. Możemy na nie postawić zarówno w pokoju dziennym, przestrzeni kuchennej, jak i łazienkowej. Dowolność kolorów oraz wzorów pozwala nam na szaleństwo wyobraźni w kwestii aranżacji wnętrz. Klasyczne żaluzje w odświeżonej wersji to z pewnością dobra alternatywa dla Twoich okien.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *