Jakie rolety najlepiej chronią mieszkanie przed nagrzaniem

Decydując się na kupno domu lub mieszkania kierujemy się wieloma czynnikami, jednym z nich jest dostępność światła dziennego. Pozwala ono nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, ale dodatkowo sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne, przez co chętniej do niego wracamy. Z czasem jednak odkrywamy, że ciągłe nasłonecznienie mieszkania potrafi spędzić nam sen z powiek, szczególnie latem, kiedy temperatury potrafią przekroczyć 30 stopni. Wówczas nie pomaga nawet otwarcie okna, ponieważ powoduje tylko dodatkowy wzrost temperatury, spowodowany wpadającym do mieszkania żarem. Jak więc sobie poradzić z tym, wydawać by się mogło, błahym problemem?

Jak ochronić się przed nagrzewaniem domu

Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania przed nadmiernym nagrzaniem to podstawa dla zapewnienia optymalnej temperatury wewnątrz. Oczywiście można zdecydować się na kupno klimatyzatora, jednak bez odpowiedniego zabezpieczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem nie osiągniemy zamierzonego rezultatu. Aby zapewnić sobie najlepsze efekty musisz działać dwutorowo.

Rolety wewnętrzne

Jeśli nie jesteś zwolennikiem rolet zewnętrznych możesz pozostać przy roletach wewnętrznych, musisz jednak pamiętać o kilku niezwykle istotnych czynnikach. Rolety wewnętrzne, które są zrobione z cienkiego materiału nie zapewnią nawet najmniejszego zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi. Dla zapewnienia sobie przyjemnego chłodu w mieszkaniu powinieneś sięgnąć po specjalnie wzmacniane rolety, które posiadają specjalnie podgumowaną tkaninę. Zastosowanie takiego połączenia sprawia, że promienie słoneczne nie przebijają się do wnętrza domu, a Ty możesz się rozkoszować przyjemnym chłodem.

Jakie rolety polecacie

  1. Roleta plisowana VERONAVERONA
  2. Roleta Mini D&N BOVIVAMini D&N BOVIVA
  3. Roleta CLASSICCLASSIC
  4. Roleta INSPIRE  INSPIRE

Okna większości z nas zdobią materiałowe rolety, koronkowe firany bądź delikatne zasłony. Z pewnością nadają one uroku, jednak nie są w stanie zahamować promieni słonecznych wpadających do naszego mieszkania. Co więcej tego typu osłony dodatkowo zatrzymują ciepło we wnętrzu mieszkania, przez co po 8 godzinach spędzonych w pracy wchodzisz do domu niczym do sauny. Co zatem wybrać, aby uchronić swój dom przed nadmiernym przegrzaniem, tak by po powrocie z upalnego dworu był dla nas schronieniem, a nie utrapieniem?

Rolety zewnętrzne

Aby zapewnić sobie pełną, a przede wszystkim skuteczną ochronę przed nagrzewaniem się mieszkania powinieneś raz na zawsze zrezygnować z bawełnianych rolet. Choć są to jedne z najtańszych rolet dostępnych na rynku, to są one również najmniej funkcjonalne. Aby zapewnić sobie pełne zabezpieczenie przed nagrzewaniem i zaduchem, sięgnij po rolety zewnętrzne. Są one nie tylko skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem, ale dodatkowo uniemożliwiają przedostawaniu się promieni słonecznych do wnętrza domu. Materiał z jakiego zostały wykonane rolety zewnętrzne całkowicie zabezpiecza nasze mieszkanie przed upalnym słońcem. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu rolety wyglądają ciężko, a ich koszt sięga do nawet kilkuset złotych.

Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest zakup rolet dachowych. Poddasza szybko się nagrzewają, więc koniecznie kup rolety dachowe do swojego mieszkania.

Popularne rolety do okien dachowych

  1. Roleta THERMOLUXRoleta THERMOLUX
  2. Roleta ARPRoleta ARP
  3. Roleta DUR M6A 4212Roleta DUR M6A 4212
  4. Roleta RFL P06 4079Roleta RFL P06 4079

Tańszy wariant- rolety z materiału

Jeśli nie jesteś w stanie przeznaczyć większych środków na wcześniej przedstawione specjalistyczne rolety, to nie znaczy, że jesteś zmuszony do akceptowania ciężkich upałów wewnątrz własnego domu. Możesz wybrać zwykłą materiałową roletę, jednak musisz się liczyć z tym, że jej działanie nie będzie tak skuteczne jak rolet zewnętrznych czy podgumowanych. Dodatkowo decydując się na zakup zwykłej materiałowej rolety musisz pamiętać o podstawowej zasadzie: jasne kolory przepuszczają światło, ciemne zatrzymują je, dlatego jeśli chcesz zapewnić swojemu wnętrzu jak największe zabezpieczenie przed ciepłem wybierz ciemne rolety.

Odpowiadając na tytułowe pytanie można jednoznacznie stwierdzić, iż najlepiej ochronić swój dom przed nagrzaniem wybierając rolety zewnętrzne lub podgumowane. Ich zastosowanie zapewni najlepszą izolację przed ciepłem, które powoduje przegrzanie wnętrza domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *