Co zamiast firanek powiesić w oknie żeby wyglądało nowocześnie

Najpopularniejszym i najczęstszym rozwiązaniem stosowanym przy aranżacji okien jest zastosowanie firanek i zasłon. Jednak jeśli znudziły nam się tradycyjne rozwiązania, możliwości jest bez liku. Przyjrzyjmy się zatem kilku z możliwych opcji.

Witryna w oknie

Pierwszą możliwością, stosowaną często w nowoczesnej architekturze, jest rezygnacja z jakiejkolwiek zasłony i pozostawienie dużych szklanych połaci odsłoniętych. Rozwiązaniu sprzyja zwłaszcza zastosowanie dużych okien witrynowych, które dają wrażenie przestronności i elegancji. Idealnie sprawdzą się tu okna PVC fasadowe O35 lub okna PVC fasadowe O34, które w ofercie posiada sklep leroymerlin.pl. Minimalistyczna aranżacja okien również stosowana jest w celu nasłonecznienia dużej powierzchni i zachowania ciepła słonecznego w pomieszczeniach.  okna PVC fasadowe O35

Żaluzje

Posiadając jednak mieszkanie w bloku lub przy ruchliwej ulicy, trudno zastosować okna fasadowe i tym samym sprawić, by nasza prywatność mógł oglądać każdy człowiek idący ulicą. W takim wypadku warto zastosować żaluzje, które nie tylko zasłaniają widok wnętrza naszego domu przed ciekawskimi spojrzeniami, ale także umożliwiają regulację światła. żaluzja PVCMinusem zastosowania żaluzji jest osiadający na nich kurz, co sprawia, że wymagają częstego czyszczenia. Dostępne na rynku produkty możemy podzielić na drewniane, występujące w różnych rozmiarach i kolorach, takie jak żaluzje drewniane 100 cm x 150 cm INSPIRE, które znajdziemy w ofercie sklepu leroymerlin.pl oraz wykonane z materiału PVC, na przykład żaluzje PVC 80 cm x 150 cm, znajdujące się także w sklepie internetowym leroymerlin.pl.

Rolety

Trzecim, pośrednim rozwiązaniem są rolety. Ze względu na ilość światła przepuszczanego do wnętrza, możemy je podzielić na transparentne, regulujące dopływ światła, zaciemniające i półzaciemniające. Każdy rodzaj dostępny jest w różnych rozmiarach, kształtach i wersjach kolorystycznych. Wśród rolet transparentnych i półzaciemniających znajdziemy nie tylko rolety proste zwijane na wałek, ale także bardziej eleganckie rolety rzymskie, zwijane w harmonijkę oraz delikatne rolety plisy. W ofercie leroymerlin.pl znajduje się plisa Easyfix róże biała, spośród rolet rzymskich Easyfix biała. Roleta plisowana EASYFIXRolety regulujące dopływ światła dostępne są w różnych kolorach i składają się z naprzemian położonych pasów w kolorze i pasów przezroczystych. Rolety zaciemniające również możemy spotkać w różnych kolorach i rozmiarach, na przykład firmy Blackout Inspire.Blackout Inspire

Ekrany okienne (żaluzje panelowe)

Sięgające od podłogi do sufitu ekrany okienne montuje się na specjalnych stelażach, które umożliwiają przesuwanie usztywnionego materiału. Stelaże składają się z wielotorowej szyny, co sprawia, że można zasłaniać lub odsłaniać dowolną część okna. Najczęściej jest to taka sama tkanina jak w roletach, z wyjątkiem tego, że można ją stosować drukowaną. Bardzo efektywnie wyglądają także ekrany z mat bambusowych. Rozwiązanie takie, z powodu zajmowania sporej przestrzeni, sprawdza się w pokojach dziennych i salonach.

Nietypowe przesłony

Najbardziej egzotyczną i najrzadziej stosowaną opcją przesłaniania połaci okiennych są przesłony wykonane z koralików, piórek lub wstążek nawleczonych na żyłki czy sznurki i powieszonych w oknie. Takie dekoracje nadają indywidualny charakter wnętrzom również dlatego, że możliwe jest wykonanie ich samemu, a także zmienianie podczas zmieniających się pór roku, nastroju czy wystroju wnętrza. W czasie chłodniejszych dni można zastosować tzw. cotton ball lights, girlandy świetlne z niewielkich bawełnianych kulek z oświetleniem ledowym, wiosną świetnie sprawdzą się kwiaty wykonane z krepiny.

Jeśli chcemy uniknąć zastosowania zwykłych firanek i zasłon, mamy mnóstwo możliwości , które zapewnią wnętrzu nie tylko nietypowy wygląd, ale także pomogą w dostosowaniu odpowiedniej ilości światła i sprawią, że nasze wnętrze nabierze wyjątkowego i indywidualnego charakteru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *